No products in the cart.

JŪRAS ŪDENS IETEKME UZ ĀDU

v

Vai kosmētika “draudzējas” ar ūdens valstību?

Jūras ūdens ietekme uz ādu ir labvēlīga un pat veselīga. Un arī kosmētiku lietojam uz savas ādas, lai uzlabotu savu ādas veselību un izskatu, taču tā itin viegli nonāk mūsu organismā. Par šo esmu stāstījusi vairākkārt, tādā veidā vēršot Tavu uzmanību uz to, cik svarīgi ir izvēlēties maksimāli dabīga sastāva kosmētiku. Taču šis stāsts strādā abos virzienos. Jo tas, kas nonāk uz mūsu ādas, agri vai vēlu nonāk arī vidē mums apkārt, tostarp arī ūdens valstībā.

Šķiet, vasara ir īstais laiks, lai par to lieku reizi atgādinātu. Jo, dodoties baudīt vasaras sauli un veldzējoties publiskajos ūdeņos, mēdzam aizdomāties, kā ūdenī esošās baktērijas varētu ietekmēt mūsu ādu un veselību. Taču, vai padomājam, kā uz mūsu ādas uzklātā kosmētika varētu ietekmēt ūdens valstību?

Kopjošā kosmētika, tostarp SPF krēmi, var saturēt ķimikālijas, kas piesārņo ūdeni. Saules aizsargkrēma radītais piesārņojums var ietekmēt zivis un arī ekosistēmu kopumā. Visizplatītākās jūras pasaulei bīstamās ķimikālijas, ko nereti iekļauj SPF krēmu sastāvā, ir oksibenzons, oktinoksāts un avobenzons. Lai pasargātu zemūdens ekosistēmu, izvēlies videi draudzīgus SPF krēmus un, kas svarīgi, dodies peldēt bez dekoratīvās kosmētikas.

Vai peldes jūrā ir veselīgas ādai?

Taču kopumā – peldēties jūrā ir ne vien patīkami un veldzējoši, bet arī ādai veselīgi. Sāls ūdens satur minerālvielas, tostarp kāliju, magniju un kalciju, turklāt – tam var būt arī antibakteriālas īpašības.

Nebaidies ar sālsūdeni apslacīt arī sejas ādu – sāļais jūras un okeāna ūdens var palīdzēt uzlabot arī tādus ādas stāvokļus, kā ekzēmu un psoriāzi. Dabīgais, sāļais jūras ūdens var absorbēt uz ādas virsmas esošās baktērijas un atjaunot veselīgu pH līmeni ādā. Vienlaikus tas var arī mazināt ādas apsārtumu.

Tu noteikti zini, ka daudzu dabīgo skrubju, tostarp arī mūsu skrubju, pamatā ir sāls. Tādēļ likumsakarīgi, ka sāļais okeāna un jūras ūdens darbojas arī kā sava veida dabīgais pīlings. Peldēšanās sālsūdeņos var palīdzēt attīrīt ādu no atmirušajām šūnām un atvērt aizsērējušās poras.

Turklāt, sāls ūdens var būt labvēlīgs ādai arī tad, kad peldēšanās sezona šķietami jau noslēgusies:

  1. Novāri divas tases ūdens;
  2. Pievieno 1 tējkaroti sāls. Svarīgi izvēlēties jūras sāli, jo tas satur vairāk labvēlīgus mikroelementus;
  3. Ļauj atdzist un uzglabā istabas temperatūrā;
  4. Izmanto pēc vajadzības – pamērcē ūdenī vatīti un maigi noslauki seju, neberzējot to.

Ja Tev nav pārliecības, kā Tava āda reaģēs uz sālsūdeni, sāc ar 1 reizi nedēļā. Ja sālsūdens kairina ādu, nekavējoties pārtrauc tā lietošanu.

3 soļi, kā parūpēties par ādu pēc peldēm sālsūdeņos

Lai arī sāļais ūdens ādai nāk par labu, vienlīdz būtiskas ir arī rūpes par ādu pēc peldes. Dažādi epidemioloģiskie novērojumi un pētījumi apliecina, ka, nenoskalojoties pēc peldēm publiskajās ūdenstilpnēs, pastāv risks saskarties ar dažādām ādas infekcijām.

Tādēļ pēc peldēm jūrā, ezeros, upēs vai dīķos, pirmkārt, ir svarīgi noskaloties tīrā ūdenī. Ja dod priekšroku peldēm jūrā, sālsūdens savu labo darbiņu būs padarījis – duša pozitīvo efektu nekādā veidā neietekmēs. Pēc vasarīgām peldēm sālsūdeņos palutini savu ādu ar saudzīgu kopšanas rutīnu, izvēloties savam ādas tipam piemērotu kopjošo kosmētiku.

  1. Noskalo ādu ar maigu, attīrošu līdzekli – dušas želeju, putām vai ko citu. Pārliecinies, ka āda ir tīra no smiltīm un SPF krēma.
  2. Uzklāj mitrinošu līdzekli. Ūdens pastiprina arī saules ietekmi uz ādu, tādēļ pēc ūdens un saules peldēm izvēlies krēmu vai eļļu, kā sastāvā ir alveja, dabīgie sviesti vai SPF aizsarglīdzeklis.
  3. Pat tad, ja pirms peldes esi nomazgājusi sejas ādu un uzklājusi ierasto kopjošo kosmētiku, pēc peldes šis rituāls jāveic no jauna. Nomazgā ādu ar savam ādas tipam piemērotām putām vai želeju, attīri un tonizē sejas, kakla un dekoltē zonu ar micelāro ūdeni vai toniku un noslēgumā uzklāj serumu, acu un sejas krēmus.
Jūras ūdens ietekme uz ādu

Lai bezrūpīga un silta Tava vasara!

Mīlestībā,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja